Ana KonuşmacılarDavut DOĞAN

Doğanlar Holding
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 


 

 

 

Davet


Mobilya ve Ağaç İşleri Sektörünün Değerli Katılımcıları,

"4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi: Mobilya Endüstrisinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi ve Kurumsal Gelişim” teması ile Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu, Orman Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından 19-21 Ekim 2017 tarihlerinde Düzce’de düzenlenecektir.

4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi, ilki 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen Ulusal Mobilya Kongreleri serisinin devamı niteliğinde olan bir organizasyondur. Güncel gelişmeler dikkate alınarak 4.Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi Düzenleme Kurulunun teklifi ve Danışma Kurulu Üyelerinin çoğunluğunun görüşleri doğrultusunda kongre konseptinde değişiklik yapılmıştır.

“4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi: Mobilya Endüstrisinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi ve Kurumsal Gelişim” temalı kongre ile Türkiye ve Dünya'da Mobilya Sektörüne yönelik farklı disiplinlerde çalışan akademisyenlerin bilimsel çalışmaları ile bir araya gelmesi, bilgi ve deneyimlerin aktarılması ve süregiden çalışmalara zemin hazırlanması, aynı zamanda mobilya sektörü firma temsilcilerinin akademik çevre ile bir araya gelerek tanışmaları ve görüşlerini ifade etmeleri, taraflar arasında beklentilere cevap verebilecek bağların güçlendirilmesi amaçlanmıştır.

Mobilya sektörü dünyadaki belli başlı sektörlerden biri olup, üretim değerini son yıllarda nerede ise ikiye katlamış olan oldukça dinamik bir sektördür. Hazırlanan sektör raporlarına göre küresel mobilya üretiminde azımsanmayacak bir bölümün ihracata konu olduğu görülmektedir. Global anlamda mevcut duruma ayak uydurabilmek ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak için ilgili bütün tarafların işbirliği içerisinde olması büyük önem taşımaktadır.

Mobilya Endüstrisinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi ve Kurumsal Gelişim ana temalı 4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi mobilya endüstrisinde teknoloji, tasarım, üretim, pazarlama, çevresel ilişkiler, inovasyon ve işletme yönetimi açısından mevcut durumunun değerlendirilmesi ve artan rekabet koşullarında yeniden yapılandırma için firma temsilcileri ve bilim insanları arasında bilimsel bir tartışma ortamı oluşturmak amaçlanmıştır.

Türkiye’nin ağaç işleri sektörüne uzun yıllar boyunca öncü bir bölge olarak hizmet etmiş, günümüzde de bu özelliğini koruyan İstanbul ile Ankara gibi iki büyük metropol arasında yer alan, yeşili ile öne çıkan Düzce’de bilimsel program yanında sosyal programımız ile de keyifle vakit geçireceğinize inandığımız kongremizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Yrd.Doç.Dr. Ayhan AYTİN

 

 
 
Ana Sayfa | Kongre Kurulları | Kongre Konuları | Bilimsel Program | Tarihler | Genel Bilgiler | Kayıt Konaklama | Bildiri Gönderimi | İletişim4.Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi
www.umdk2017.org.tr | info@umdk2017.org.tr